KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10458126
*
nr 1045 8126
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Akvarell, Göran Strååt (1913-1994), Komposition, motivet: 23x30
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:31:45
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Läs mer om Göran Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran strååt komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Läs mer om Göran Strååt
nr 1045 8126
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Akvarell, Göran Strååt (1913-1994), Komposition, motivet: 23x30
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född 1913, död 1994.Läs mer om Göran Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran strååt komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



