Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10458126



*

nr 1045 8126


Göran Strååt

(1913-1994), Sverige


Akvarell, Göran Strååt (1913-1994), Komposition, motivet: 23x30


Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juli 2016
kl 19:31:45



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Göran Strååt

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Läs mer om Göran Strååt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran strååt komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr